Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rolex Fastnet Race

5 sierpnia 2021 @ 16:00 - 15 sierpnia 2021 @ 16:00

Oiler przed boją na GWG 2020

Rolex Fastnet Race, organizowany przez Royal Ocean Racing Club, należy do najbardziej prestiżowych i znanych światowych wydarzeń żeglarskich. Rozgrywane co dwa lata regaty morskie gromadzą najwybitniejszych żeglarzy i dają okazję nie tylko do podziwiania najszybszych jachtów jedno- i wielokadłubowych na świecie, ale przede wszystkim sprawdzenia swoich umiejętności żeglarskich na wymagających wodach Kanału Angielskiego. Licząca 695 mil trasa z angielskiego Cowes do francuskiego Cherbourga to prawdziwy test żeglarskiego kunsztu. Dołącz do naszej załogi i ścigaj się wśród najlepszych żeglarzy na świecie.

 

Swoją przygodę z regatami rozpoczniesz w Jachtklubie Stoczni Gdańskiej na kursie Sea Survival. Termin kursu uzgodnimy z każdym uczestnikiem indywidualnie.

Aby spełnić wymagania treningu regatowego koniecznego do dopuszczenia do udziału w Rolex Fastnet Race, połowa załogi uczestniczyć musi w rejsie z Gdańska na start regat. Mamy już spełniony ten wymóg, więc osoby obecnie zapisujące się na regaty, mogą dołączyć do załogi w Cherbourgu.

Z Polski planujemy wypłynąć 23 lipca. Dwa tygodnie rejsu chcemy poświęcić na zapoznanie załogi z naszym jachtem oraz intensywny trening żeglarski. Będziemy ćwiczyć z wykorzystaniem wszystkich żagli, które będziemy mieli na pokładzie: fokami 1, 3, 4, 5, genakerem, code zero, spinakerem oraz grotem.

Ze względu na panujące obostrzenia spowodowane pandemią, pakiet startowy odbierzemy w Charebourgu i tam też jest możliwość dołączenia do załogi jedynie na regaty.

Po wielu sezonach spędzonych na wodach Bałtyku trasa przez Kanał Kiloński doprowadzi nasz jacht regatowy oiler.pl  na Kanał Angielski, gdzie w 1993 roku jako Rubin XII z profesjonalną załogą Teamu Germany na pokładzie zwyciężył w Admiral’s Cup – regatach rozgrywanych od 1957 do 2013 roku i uważanych za nieoficjalne mistrzostwa świata w żeglarstwie morskim.

Na starcie do regat w Cowes pojawimy się wśród 453 jachtów zapisanych na dzień dzisiejszy. Pod polską banderą w regatach wystartuje jedynie pięć jachtów: I love Poland, Sailing Poland, Fujimo, One Way oraz oiler.pl. Koniec regat w Cherbourgu nie oznacza automatycznie zakończenia rejsu. Każdy uczestnik regat Fastnet Race z pokładu oiler.pl może wrócić jachtem do Polski bez dodatkowych opłat.

 

Ramowy plan wydarzenia:

czerwiec – lipiec: Dwudniowe szkolenie z sea survival w Jachtklubie Stoczni Gdańskiej

ETAP KWALIFIKACYJNY – dla zainteresowanych w cenie regat
23 lipca: Zbieramy się na pokładzie jachtu i rozpoczynamy trening żeglarski w drodze na start regat. Zawijamy do portów jedynie na krótki odpoczynek i uzupełnienie zapasów

REGATY
5 sierpnia: Pobieramy pakiet startowy z Cherbourga – organizatorzy ze względu na obowiązujące obecnie warunki kwarantanny we Francji dla osób przybywających z Wielkiej Brytanii, uzgodnili ze Strażą Graniczną, że jachty biorące udział w regatach nie muszą zawijać do portu w Cowes, aby uniknąć kwarantanny w Cherbourgu
8 sierpnia: Start regat z Cowes w kierunku Fastnet Rock
14 sierpnia: Oficjalne zakończenie regat w Cherbourgu

ETAP POWROTNY – dla zainteresowanych w cenie regat
15 sierpnia: Wypływamy do Polski z Cherbourga

 

Cena: 8.000 zł
Cena zawiera: koję na jachcie, wpisowe do regat, paliwo, certyfikowane szkolenie sea survival, trening żeglarski, opiekę skipera, ubezpieczenie oraz fantastyczną przygodę
Cena nie obejmuje: wyżywienia oraz opłat portowych

 

W celu rezerwacji miejsca w załodze prosimy o kontakt telefoniczny ze skiperem Markiem pod numerem 666 611 220 lub wysłanie zgłoszenia na adres jacht@oiler.pl. W temacie maila proszę podać „Fastnet Race”.

Warunkiem rezerwacji miejsca na rejsie jest wpłata zaliczki w wysokości 4.000 zł na konto:
33 1160 2202 0000 0002 4388 2363
Oiler sp. z o.o. 83-110 Tczew, ul. Malinowska 24A
Całość kwoty należy wpłacić na konto do dnia 30.06.2021

Szczegóły

Start:
5 sierpnia 2021 @ 16:00
Koniec:
15 sierpnia 2021 @ 16:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Jachtklub Stoczni Gdańskiej
Przełom 9
GDAŃSK, 80-643 Poland
+ Google Map